7.5.15

piękny mężczyzna

part 1
Piękny mężczyzna pojawił się w moim życiu nagle i niespodziewanie w marcowy wtorek, o godzinie 22 pięć. Czy jakoś tak … Nękana wyrzutami sumienia postanowiłam w końcu znaleźć czas i nadrobić książkowo-gazetowe zaległości. Dwa nieprzeczytane numery Zwierciadła zdążyły się już pokryć cieniutką warstewką puchatego kurzu (w kwestii sprzątania też dostrzegam pewne braki w konsekwencji ;), niedokończony Jung wespół zespół z Osiecką już od miesięcy spoglądali  na mnie znad nocnej szafki, przyprawiając mnie tym samym o  pewien rodzaj czytelniczego zażenowania. Trzeba było coś z tym zrobić, zakończyć niezakończone, doczytać niedoczytane. Zaparzyłam sobie bezteinową herbatę, zrobiłam bezglutenową kanapkę z bezlaktozowym serem i zasiadłam wygodnie na sofie (tej na szczęście niczego nie brakowało). Na pierwszy ogień poszło lutowe Zwierciadło. Było miło do strony dziewiętnastej, potem zrobiło się jeszcze milej. Pan Stuhr zaserwował tam felieton, który poruszył moje jakże wrażliwe na rymy oraz ironię serce…  Artykuł pt. „Piękna kobieto z człowiekiem małpą” rozbawił mnie prawie do łez. Rozbudził we mnie dziką żądzę tworzenia. Pasję rymowania. Namiętność wymyślania głupot. Więc wymyśliłam. Kobiecą ripostę, literacką kontrę, rymowany, osobisty wyraz solidarności z Panem Stuhrem dla spraw trudnych i nieuniknionych ;) (polecam ten felieton). Napisałam wiersz, wysłałam do redakcji i zapomniałam. Poszłam spać.

part 2
Soboty mają do siebie to, że zmieniają optykę. Weźmy taki wtorek albo czwartek -  w te dni walające się po przedpokoju buty, dyndające pranie czy nieopróżniona zmywarka nie burzą wewnętrznego spokoju. W soboty wszystko się zmienia, z oczu spada bielmo i wtedy człowiek lata po domu ze ścierą i likwiduje własny niepokój oraz brud. Właśnie w taką sobotę, pewnego kwietniowego przedpołudnia szorując umywalkę przypomniałam sobie o kontrfelietonie. Świeżutki, kupiony z samego rana egzemplarz Zwierciadła tylko na to czekał, bo kiedy kierowana przeczuciem, że znajdę w nim coś swojego, dotknęłam wypaćkaną cifem, gumową rękawicą  błyszczących kart,  mój  „Piękny mężczyzna z kobietą wroną” już tam był. Czekał na mnie na stronie czternastej. Razem z wypasionym zestawem kosmetyków. Czyż to nie piękne? W końcu pozbędę się mimicznych zmarszczek, poza tym zawsze chciałam pisać do Zwierciadła ;)

part 3
PIĘKNY MĘŻCZYZNO Z KOBIETĄ WRONĄ

Piękny mężczyzno z bujnym zarostem,
twa fizys mnie powala.
Ująłeś mnie dziarą, pokaźnym wzrostem,
stylem pięknego drwala.
Ot, prozaiczny uczuć początek,
zrodzony w barber shopie.
Gdy cię ujrzałam, straciłam wątek,
jak ty to robisz chłopie?
Koniec nastąpił niespodziewanie,
bo z tobą stała „ona”.
Opalenizna, skąpe ubranie,
twoja „kobieta-wrona”.
Włos kruczoczarny wił się (lecz z rzadka),
do tego się mechacił,
na ustach gęsta biała pomadka,
dwa paski zamiast gaci.
Piękny mężczyzno, to nie ma sensu,
moje uczucie to bzdura.
Nie znajdziesz we mnie tyle suspensu,
jestem z gatunku „kura”.

THE END


7 komentarzy:

 1. wiosna pobudziła Cię do tworzenia widzę!! taka częstotliwość publikowania postów jest jak najbardziej pożądana!!:). A co do twórczości wyższego szczebla to chylę się nisko i czekam na więcej.:). Pozdrawiam tym razem z pracy (wróciłam po dwuletniej przerwie) a nie z mojej przydomowej rabatki i ogródka warzywnego:)).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Kamila, nie mogłam sie powstrzymać przed skrobnieciem tego postu bo bardzo się cieszę ze wydrukowali mój tekst w takiej fajnej gazecie :) poza tym chyba rzeczywiście ostatnio ożywiłam się blogowo :) pozdrawiam i trzymam kciuki za szybką aklimatyzację w nowym miejscu :)

   Usuń
  2. a jakby Ci się przypadkiem ułożył wiersz PIĘKNY MĘŻCZYZNO Z KOBIETĄ ZEBRĄ to jeszcze mogliby go opublikować z wizerunkiem ,,mordy,, z poprzedniego postu:)

   Usuń
 2. O kurde! Gratuluję.:) Zwierciadło..no no! Czekam na więcej...a jeśli Ci zaproponują przypadkiem stałą rubrykę z rymowaniem...to - słowo niedoszłej harcerki - będę prenumerować.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) sam fakt pojawienia się tekstu w Z całkowicie wystarczy mi do szczęścia, swoją drogą każda wizja rymowania zawsze brzmi dla mnie bardzo kusząco ;) A co do prenumeraty, z rymami czy bez i tak warto bo to fajna gazeta :) sciskam mocno

   Usuń
 3. Gratuluję !!!!! Oj, oj, można się było spodziewać :-) A.

  OdpowiedzUsuń