8.11.13

DESIGN Z PSYCHIATRYKA

Jakiś czas temu na jednym z blogów powstał temat ikeowej witryny KLIK, która wzbudziła bardzo specyficzne, medyczne skojarzenia. Temat chyba musiał dojrzewać w mojej podświadomości bo wyłonił się dopiero teraz. Nie bez powodu - zobaczyłam  niezwykle kontrowersyjne, a jednak piękne zdjęcia autorstwa Paolo Roversi dla włoskiego Vogue'a. Od razu przypomniała mi się wyżej wspomniana witryna i jeszcze kilka innych przedmiotów, które mi się podobają, a których nie chciałabym u siebie w domu. Wiem już dlaczego na widok metalowych krzesełek, fabrycznych lamp i poduszek z owadami odczuwam pewnego rodzaju niepokój. Może w przeszłości trzeba było oglądać mniej horrorów, bo  teraz choć bardzo lubię styl industrialny, to jednak wolę go podziwiać wyłącznie na zdjęciach ;)4 komentarze:

 1. Ta witrynka podoba mi się bardzo! Ba! Przydałaby mi się własnie taka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się jej boję ;)) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz to już zaczynam się lekko martwić...o witrynie wiedziałaś....ale że do stołka od Nordal wzdycham regularnie to skąd? :D Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz mi się przypomniało, że dzbanek z Olkusza też Ci się bardzo podobał :) No to ładnie, teraz to mi naprawdę głupio ;) Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń